JAK SE PŘIPRAVIT NA RODINNÉ FOCENÍ

Chystáte se na rodinné focení a říkáte si, že nevíte, co je vše nutné připravit? 

25. 4. 2023

Nepodceňte přípravu oblečení.

 Zvolte jednobarvené kousky bez pestrých vzorů, nápisů, aplikací apod. Nebojte se sladit více barev ladících k sobě a nezapomeňte sundat různé hodinky a šperky nehodící se k oblečení.

 Na venkovní focení se hodí zemité barvy a jejich odstíny. Pro interiérové focení je vhodné vybrat světlé barvy. 

Spousta fotografů má nějaké šaty k zapůjčení a nebo Vám rádi poradí s kombinací Vašeho oblečení. 

Vyberte vhodné období / čas na focení. 

Venkovní focení je nejideálnější při tzv. zlaté hodince, to znamená při západu slunce. Což v létě může být opravdu pozdě pro Vaše malé ratolesti. Proto doporučuji nedomlouvat čas focení na dobu, kdy Vaše děti již spinkají. To nebude fungovat.

Při focení u Vás doma je čas individuální. Vhodné je, aby se fotilo v době, kdy do místností dopadá dostatek světla.

Snižte svá očekávání

Někdy mají maminky dost útlou představu o tom, jakou fotku chtějí vyfotit. Může se ale stát, že dítě nebude zrovna úplně spolupracovat. 

Proto doporučuji nechat focení plynout. Pojďte se projít. Nechte děti běhat, skákat a  klidně válet se v blátě. Chci, abyste si focení užili a byl to pro Vás pozitivní zážitek. 

Nestresujte se, že Anička při každém záběru nekouká do objektivu a nedělá sýýýr. Kouzlo je právě v těch fotkách, kdy se Vy ani děti nehlídáte a necháte se unést okamžikem.

Vizážistka/kadeřnice pro ještě lepší výsledek

Pokud se chcete cítit ještě o něco lépe, je fajn využít služby kadeřnice či vizážistky. Většina fotografů spolupracuje s podobnými službami. 

Oblíbená hračka s sebou

Zvláště u malých děti dodá oblíbená hračka pocit bezpečí a jistoty při střetu s novou cizí osobou. Nebojte se ji vzít na focení.

Malá svačinka přijde vhod

Pokud víte, že na focení pojedete delší cestu autem nebo prostě znáte svého jedlíka- určitě přibalte malou svačinu a pitíčko. Přeci jen s plným žaludkem se fotí lépe.

Dobrá nálada

A co je nejdůležitější? Přijďte si to užít! Není nic horšího, než kdy na focení přijdete unavení, ve stresu, bez nálady nebo dokonce jste na focení dotaženi skoro násilím! Vaše nálada se pak odrazí i na dětech. Stejně tak jako hlášky typu- Ten se fotit určitě nebude nebo ona je úplně nemožná, vypadá hrozně… pohodovému focení určitě nepomohou.

jana hanzalova svatebni rodinna fotografka 59 2

Sdílet článek

Scroll to Top