NEWBORN FOCENÍ U VÁS DOMA – JAK TO PROBÍHÁ

Jak se připravit na newborn focení, které probíhá v pohodlí vašeho domova?

25. 4. 2023

Jste budoucí maminka nebo maminka novorozence a říkáte si, že by bylo fajn mít své miminko zvěčněné dokud je ještě takto malé? Přece jen ty miminka opravdu raketově rostou a každá chvíle je sebevzácnější.

Pak ale nad tím začnete přemýšlet. Představa, že musíte absolvovat hodinovou cestu do ateliéru, tam pobýt 3-4 hodiny i s Vaším starším dítětem neposedou a to nezmiňuju kojení a období šestinedělí, začíná být nerealistická.
Co kdybyste ale nikam nemuseli? Prostě jen byli u Vás doma a užívali si první rodinné chvíle. I tak může vypadat focení miminka.
Focení je dobré si zamluvit ještě v období těhotenství. Určitě se ale nebojte mi ozvat i již po porodu.
Vy se nemusíte nikam balit ani připravovat. Já přijedu za Vámi a vše probíhá v pohodlí domova. Miminka i starší děti budou určitě moc rádi, že jsou v prostředí, které již znají a vyvolává v nich pocit bezpečí a jistoty.

Je dobré, když se obléknete do světlých barev bez nápisů, vzorů, aplikací, atd.
Nebojte se toho, že to doma nemáte zařízené podle nejnovějších trendů. Stačíte mi pouze Vy, Vaše štěstí a emoce.
Nejčastěji využívám prostory kolem velkých oken, gauče v obývacím pokoji nebo ložnici ideálně s bílým prostěradlem. Někdy fotíme také v pokojíčku miminka.

Snažím se vše zachytit tak, jak to přirozeně plyne, aby z focení vzniknul příběh Vaší rodiny. To znamená, že můžeme vyfotit, jak se mazlíte s miminkem skin to skin nebo jak kojíte na gauči či vaříte svíčkovou s novorozencem na ruce. Prostě aby fotky byly o Vás!
Většinou stihneme vše nafotit do 1,5-2 hodin. Záleží, zda je miminko aktuálně v náladě.
Věřte mi, že focení doma má velikou přidanou hodnotu a budete se k němu vracet raději, než k fotkám foceným v ateliéru.

jana hanzalova rodinna a svatebni fotografka miminka 12

Sdílet článek

Scroll to Top